Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Містична, незалежна, самодостатня
2023-07-19до 65-річчя від дня народження Галини Пагутяк

![]() |
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Слуга з Добромиля : роман / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2012. – 200 с.
В окрузі старовинного галицького містечка Добромиль в часи середньовіччя у вдови, яку вважають відьмою, народжується син. «Байстрюк!» – зневажливо називають хлопчика односельці поміж себе, однак насправді він є дхампіром (сином мертвого опиря і відьми), істотою іншої раси з особливими магічними властивостями. Саме йому протягом 800 років в різні історичні епохи доведеться стати для добромильської землі опікуном і захисником.
За книгу «Слуга з Добромиля» автор, Галина Пагутяк, яку називають наймістичнішою письменницею України, стала лауреатом Шевченківської премії 2010 року.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина. Захід сонця в Урожі : романи, повісті та оповідання / Г. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2003. – 356 с.
До вершинної книги лауреата Шевченківської премії Галини Пагутяк увійшли знакові її твори – романи і повісті "Захід сонця в Урожі", "Кіт з потонулого будинку", "Книга снів і пробуджень", "Спалене листя", "Радісна пустеля" та "Записки Білого Пташка" і кращі новели й оповідання, які по праву складають золотий фонд української прози, створеної поколінням вісімдесятників.
|
![]() |
![]() |
84(4УКР)6
П12
Пагутяк, Галина Василівна. Писар Східних Воріт Притулку : роман / Г.В. Пагутяк ; худ. оформ. Ю. Кох. – Л. : Піраміда, 2003. – 176 с.
Місце, де можна знайти абсолютний захист, чи існує воно?
Писар Східних Воріт відчиняє двері кожному, хто потребує його, Писар Західних Воріт зачиняє двері за кожним, хто віднайшов у собі силу повернутись знову у світ людей: Антон і Яків, як перша і остання літери абетки, з якої складається мова віри, надії й любові. Вона зрозуміла тим, хто мешкає у Притулку, вона може стати зрозумілою і тобі. Формула порятунку, метафора освіченого серця.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Зачаровані музиканти : роман-феєрія / Г. В. Пагутяк. – К. : Ярославів Вал, 2010. – 224 с.
До книги містичної прози відомої української письменниці Галини Пагутяк ввійшли два знакові її романи – "Зачаровані музиканти", один із вершинних її творів (за словами Михайла Слабошпицького), та "Слуга з Добромиля", відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 2009 р. Надзвичайно природня й артистична проза Галини Пагутяк зачаровує і не залишає людей байдужими.
|
![]() |
![]() |
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Сни Юлії і Германа / Г. В. Пагутяк. Кенігсберзький шоденник : роман. – К. : Ярославів Вал, 2011. – 304 с.
‘Якась чума увійшла в Кенігсберг, і її легко було розпізнати. Де чума – там смерть. Але сьогодні ця краля посміхається з глянцевих палітурок у цілому світі, що зісковзує в пекло. Зло стало глобальним. А оскільки письменники віддаються словесній розпусті, Кенігсберг і Дрезден будуть знову й знову гинути. І коли музиканти, і філософи, і художники… Вони не розуміють, що людей слід готувати до пекла заздалегідь. Тоді, можливо, хтось і врятується. Кенігсбергу моєї душі, ти знаєш про що я…’
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Уріж та його духи / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2012. – 120 с.
"Уріж та його духи" – це духовна історія в міфологічному часі реального села Уріж, в якому народилась самобутня письменниця Галина Пагутяк, лауреат Шевченківської премії, і зобразила його у своїх творах як безмежний Всесвіт.
|
![]() |
![]() |
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Потонулі в снігах : новели, оповід., есеї / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2010. – 184 с.
Одна з найяскравіших українських письменниць сучасності Галина Пагутяк проникливо пише в новелах та есеях про людську самотність та беззахисніть у світі новітніх варварів, про душу дитини і метелика, Григорія Сковороду в снігах і Імануїла Канта під небом Кеніґсберґа, рідний Уріж і древній Львів та багато інших речей. У своїх творах, в декількох рядках, в одному абзаці, вона створює надзвичайної сили й яскравості образи. У виданні якнайповніше представлена мала проза та вибрана есеїстика письменниці за увесь період її творчості.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Записки білого пташка : вибране : романи та повісті / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2013. – 292 с.
Нова книга сучасної української письменниці Галини ГІагутяк "Записки Білого Пташка" цікава сюжетами, елементами фантастики й містики, що природно поєднуються з реаліями сьогочасності. У пропонованих творах авторка, уникаючи традиційних форм роману та повісті, по-своєму відстоює те найголовніше, що робить людину людиною: гідність і милосердя. Такі моральні поняття — стержневі навіть у химерному романі "Смітник Господа Нашого". У повісті "Записки Білого Пташка" читач віднайде своєрідне трактування одвічної метафори Вавилонської вежі, а маленький роман "Радісна пустеля" схвилює сповіддю того, хто обрав самотність, пройшовши через пекло й чистилища кінця другого тисячоліття.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Жорстокість існування : кн. есеїст. : роман-есей, есеї, щоденник. записи / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2017. – 280 с.
В особі Галини Пагутяк українська література має не тільки самобутню і талановиту письменницю, а й вдумливого есеїста-філософа, який ставить точний діагноз розвитку сучасного суспільства і, глибоко осмислюючи наболілі теми сьогодення, шукає шляхів порятунку людини від тотальної жорстокості та байдужості.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Небесна кравчиня : книга беззахисності : романи, повісті / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2017. – 304 с.
"На світі є дуже мало речей, яких неможливо уникнути. Наприклад, смерті чи беззахисності. Смерть можна полегшити надією на інше життя, беззахисність - надією на захист. Але у вічності ми беззахисні і смертні". Ці слова Галини Пагутяк можуть бути лейтмотивом до всієї книжки "Небесна кравчиня", хоча кожен її твір має власний ключ до прочитання. До "Книги беззахисності" з майбутнього десятикнижжя письменниці ввійшли повісті "Соловейко", "Гірчичне зерно" та "Небесна кравчиня", романи "Смітник Господа нашого" і "Біографія Леонтовича". Ця книга відображає важкий шлях і вперту боротьбу беззахисної людської душі у нашому жорстокому світі.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Гіркі землі / Г. В. Пагутяк. – Вінниця : Теза, 2016. – 224 с.
Бог створив її жінкою згідно зі своїм планом, жінкою в Бориславі, місті, куди вона змушена повертатись, бо більше немає куди, і навіть вважати це за щастя?- повернутись додому, де за її гроші купили братові диплом, зробили євроремонт і далі потребують її грошей. Ліля дасть, Ліля купить, Ліля заплатить борг. Ліля?- багата. Ліля?- каріатида, яка тримає разом з іншими каріатидами небо над Бориславом.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Сентиментальні мандрівки Галичиною та інші історії : книга мандрів / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2018. – 304 с.
«Сентиментальні мандрівки Галичиною» – книга подорожніх нарисів Галини Пагутяк. У ній загалом згадується 23 населених пункти, в яких побувала авторка. Зокрема, там є цикли «Довкола Урожа» і «Довкола Добромиля», описуються такі містечка як Самбір, Судова Вишня, Борислав, Дрогобич, Броди, Рава-Руська, Миколаїв, а також села.
|
![]() |
Новини
Шановні користувачі, для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за березень 2025 р.".
У середу, 16 квітня, о 16:00 в нашій бібліотеці відбудеться презентація науково-популярної книжки доктора історичних наук Романа Офіцинського «Августин Волошин. Біографія президента Карпатської України». Книжка вийшла наприкінці Року Августина Волошина у видавництві «РІК-У» завдяки фінансовій підтримці Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради.
Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.
5 квітня виповнюється 80 років з дня народження заслуженого працівника культури України Людмили Захарівни Григаш. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "„Бібліотека - простір її життя” ".
Цього року нашій колезі і видатній письменниці Надії Панчук виповнилося б 85. До ювілею поетеси ми запускаємо відеопроєкт #НадіяПанчук_Поезія і запрошуємо долучитись до нього всіх поціновувачів її творчості. Свої відео з віршами, перекладами, прозовими творами Надії Панчук надсилайте на електронну адресу бібліотеки: libr@ounb.uz.ua Вони будуть публікуватися на сторінках бібліотеки у соціальних мережах. Найкращі відеоролики будуть відзначені, а переможці отримають подарунки📚на ювілейному вечорі поетеси у листопаді.