Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Труди і дні на рушнику життя
2021-03-12до 70-річчя від дня народження Василя Густі

![]() |
821.161.2.09(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Вклоняюсь колосу й зернині : ст., рец., есеї / В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2017. – 164 с. : портр. – Бібліогр. у підрядк. прим.
У доробку поета Василя Густі – закарпатського поета, члена Національної спілки письменників України, лауреата літературних премій ім. П. Тичини, Зореслава, Ф. Потушняка, Д. Вакарова вагоме місце займають літературно-критичні матеріали – статті, рецензії, есеї, про творчість письменників Срібної Землі – відомих і призабутих. Окремі з них, вибрані з періодики минулих десятиліть, сприймаються як своєрідна мозаїка літературного життя краю.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Закарпатська валюта : [поезії] / В. Густі. – Ужгород : ІВА, 2015. – 64 с.
У новій збірці гумору й сатири «Закарпатська валюта» відомий український письменник Василь Густі продовжує тему і проблематику своїх попередніх аналогічних збірок «Прибайки з таратайки» (1997) та «Подарунок від інвестора» (2005). На її сторінках ідеться про ті негативні явища в суспільному житті, людських взаємовідносинах, які викликають обурення, заперечення, гірку посмішку. Подолати їх важко, але необхідно. Одним із засобів для цього є гостре, дотепне слово.
|
![]() |
![]() |
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Зоря Біловежі : ліричні драми та поезії / В. П. Густі ; вступ. ст. С. Д. Федака. – Ужгород : Карпати, 2013. – 258 с. : портр.
До поціновувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни. А філософські поезії-притчі постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Листок до листка : поетич. мініатюри (опрісники) / В. П. Густі. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2011. – 28 с.
Збірку відомого закарпатського письменника Василя Густі склали поетичні мініатюри (опрісники), у яких – заглибленість у складний світ людських взаємин, морально-етичні проблеми нашого буття.
|
![]() |
![]() |
908:821.161.2(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Молитва грішника : оповідки / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2017. – 250 с. : портр.
Життя людське зазвичай сповнене випадковими епізодами – драматичними, комічними, сумними й веселими. Вони зникають у плині часу, але окремі з них виринають у спогадах, спонукаючи до роздумів про моральні цінності прожитого й пережитого.
Нову прозову книгу відомого українського поета із Закарпаття склали саме такі оповідки, з яких постає непроста мозаїка людського буття.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Не все змивають хвилі часу... : спомини-есеї / В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2014. – 92 с. : іл.
Закарпатський письменник Василь Густі з юних літ тісно пов’язаний із журналістикою. Працював випусковим редактором на обласному радіо, у Великоберезнянській районній газеті «Карпатська зірка», у всеукраїнському книжковому видавництві «Карпати». Як прес-секретар голови Закарпатської облдержадміністрації, керівник прес-служби обласної ради, заступник начальника управління преси та книговидання облдержадміністрації був причетний до інформаційного простору краю.
Його нову книжку «Не все змивають хвилі часу…» склали спомини-есеї про побратимів по журналістському перу автора, спілкування з якими залишилось в пам’яті і серці на все життя. Вона – логічне продовження книжки споминів-есеїв Василя Густі про письменників «Кого я знав, кого люблю».
|
![]() |
![]() |
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Полин гіркий, полин солодкий : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2012. – 274 с. : фот. кольор.
Поціновувачі творчості відомого українського письменника Василя Густі мають змогу познайомитися не тільки із його лірикою надзвичайно пронизливою, глибокою, вдумливою, але й з поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створення ним Королівського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни, які постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.
|
821.161.2(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Притча про щастя : лірика / В. П. Густі. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2019. – 160 с. : портр.
Вже із самої назви нової збірки ліричних поезій закарпатського поета Василя Густі “Притча про щастя” випливає її суть. Це прагнення кожної людини бути щасливою, коханою, реалізувати свої можливості у творчості, повсякденних трудах. Але життя створює свої випробування. У цьому переконують читача пройняті щирістю, одвертістю, сповнені часом тугою, але і світлими почуттями щастя рядки.
|
![]() |
![]() |
К 83.3
Г96
Густі, Василь Петрович. Кого я знав, кого люблю : спогади-есеї / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2007. – 160 с. : іл.
Книжку відомого закарпатського українського поета Василя Густі склали спогади-есеї про колег-письменників, з якими перетиналися його життєві і творчі шляхи, єднали прагнення примножити духовні набутки краю. Відійшовши у Вічність, вони, наголошує автор, залишаються з нами своїми творами. Проте хотілося б, аби читач знав, якими були письменники у житті – із повсякденними турботами, радощами, вчинками.
|
К 85.3
Г 96
Густі, Василь Петрович. Затисянська околиця : [зб. пісень] / В. П. Густі, П. П. Матій ; передм. В. С. Габорець. – Ужгород : ІВА, 2016. – 166 с.
Імена авторів збірки пісень «Затисянська околиця» добре відомі на Закарпатті. Петро Матій – народний артист України, соліст обласної філармонії, композитор. Він автор цілої низки збірок пісень на слова закарпатських поетів. Автор текстів пісень, що склали дане видання, – поет, член Національної спілки письменників України Василь Густі. Вони обидва родом із Затисянщини, що на Виноградівщині.
Почуттями синівської поваги до отчого краю, народних традицій, любові, віри і надії, які дають наснагу жити, пройняті сторінки “Затисянської околиці”.
|
![]() |
![]() |
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Ріка під кригою : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2009. – 210 с.
Книга «Ріка під кригою» В. Густі склали твори про непростий духовний світ сучасника, в якому переплелися тривоги і вболівання за долю рідного краю, заглибленість у переживання свого покоління, якому випало бути учасникам і свідком доленосних суспільних катаклізм на зламі століть і тисячоліть.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Світанок у День Анни : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Вид-во Ольги ЛОРЕ, 2016. – 132 с.
Нова книга віршів відомого поета Василя Густі – по-справжньому нова. Майстерний автор класичного вірша зараз вразить читача ще й пронизливими верлібрами: «Життя підпустило мені зовсім близько – настільки, щоб я народився». А ще тут поет знову повертається до свого перону, щоб забрати себе, юного, у світанок, який настає у День Анни – після найдовшої в році ночі.
Це вірші, написані саме для кожного з вас. Адже «то зовсім різні речі, коли пташка співає на дереві і коли пташка співає саме для цього дерева».
|
![]() |
***
Новини
Шановні користувачі, для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за березень 2025 р.".
У середу, 16 квітня, о 16:00 в нашій бібліотеці відбудеться презентація науково-популярної книжки доктора історичних наук Романа Офіцинського «Августин Волошин. Біографія президента Карпатської України». Книжка вийшла наприкінці Року Августина Волошина у видавництві «РІК-У» завдяки фінансовій підтримці Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради.
Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.
5 квітня виповнюється 80 років з дня народження заслуженого працівника культури України Людмили Захарівни Григаш. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "„Бібліотека - простір її життя” ".
Цього року нашій колезі і видатній письменниці Надії Панчук виповнилося б 85. До ювілею поетеси ми запускаємо відеопроєкт #НадіяПанчук_Поезія і запрошуємо долучитись до нього всіх поціновувачів її творчості. Свої відео з віршами, перекладами, прозовими творами Надії Панчук надсилайте на електронну адресу бібліотеки: libr@ounb.uz.ua Вони будуть публікуватися на сторінках бібліотеки у соціальних мережах. Найкращі відеоролики будуть відзначені, а переможці отримають подарунки📚на ювілейному вечорі поетеси у листопаді.