Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
На грані вічного болю
2020-08-13до Дня пам’яті захисників України

![]() |
84(4УКР)6
Л 72
Лойко, Сергій. Аеропорт : головна книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / С. Лойко. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 328 с. : іл.
Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками. Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин
переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною. «Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
|
821.161.1
Б 12
Бабченко, Аркадій. Війна : т1ом : [зб. нарисів] / А. Бабченко ; пер. Т. Клюкіна. – 4-те вид. – К. : BookChef : Форс Україна, 2018. – 400 с.
Автор книги пише сучасну військову прозу. Він пише про те, про що знає не з чужих слів. Він брав участь в першій і другій чеченських війнах, а пізніше став військовим кореспондентом. Як журналіст він висвітлював події з фронтів Південної Осетії в 2008 році, і в Україні в 2014-му. Про що б не писав автор, це викликає відгук у читачів. Будь-яка війна, де б вона не розгорталася і хто б у ній не брав участі, нівечать долі людей. В одних вона пробуджує зло і ненависть, в інших виявляє їх кращі якості. Говорити і писати про неї складно, але ще важче її пережити. Вона назавжди залишає свій слід на її учасниках. Ця книга, збірка чесних оповідань про нелегкі, чорні військові будні чеченської компанії. Як на кожній війні, там є місце своїм героям, але більшість її днів просякнуті болем і страхом. І хоча це художній твір, але здебільшого все що в ній описується відбувалося насправді. Про війну написано багато, але тільки безпосередній її учасник може написати історію з граничною чесністю і болючим реалізмом. Все що бачив, все що пережив, все що відчував автор передав в своєму творі. Чому варто купити книгу “Війна” Аркадія Бабченко? “Війна” - це чесний, правдивий і місцями запеклий твір. У своїй книзі, автору вдалося передати все пережите і побачене на бойових фронтах, за допомогою дуже життєвої художньої прози. Його текст звучить як попередження, що б і де б не відбувалося, не можна виправдати вбивство іншої людини.
|
![]() |
![]() |
|
84(4УКР)6
Г 94
Гуменюк, Борис Іванович. Блокпост : вірші, новели, публіцистика / Б. І. Гуменюк. – К. : Академія, 2016. – 336 с.
У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки - пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
Б 61
Билина, Петро Олександрович. Війна кличе. Стань переможцем! : нотатки на полях рос.-укр. війни : [повість]. Ч. 1 / П. О. Билина. – Вид. 2-ге. – К. : Укр. пріоритет, 2017. – 168 с. : фот.
Книга нотаток бійця добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота» Петра Билини - документ нашого часу, що невдовзі, безсумнівно, стане одним із джерел для дослідників історії російсько-української війни, що триває нині. Спокійне споглядання воєнних подій, свідком і учасником яких у 2014-2015 роках випало стати авторові цих нотаток, це тло для проникливих роздумів над долею нашої країни, подіями її минулого та сьогодення.
|
355(477)
Я 49
Якушев, Влад. Карателі / В. Якушев. – К. : ДІПА, 2018. – 680 с. : портр.
Карателі - ярлик, що російська пропаганда упродовж років намагається навісити українським солдатам, які захищають свою землю. Це книга про них - "карателів", звичайних людей, які взяли в руки зброю і пішли захищати свій дім. Опинившись на фронті, вони з вчителів та слюсарів, програмістів та офіціантів перетворюються на воїнів, перед якими пасують елітні війська РФ. У вогні війни вони міцніють, але не втрачають людяності. Про війну та людяність у книзі учасника АТО Влада Якушева.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
К 93
Курков, Андрій Юрійович. Щоденник Майдану та Війни / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойко. – Харків : Фоліо, 2018. – 336 с.
«Щоденник Майдану та Війни» – це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами – англійською, німецькою, французькою, японською та іншими. І ось у видавництві «Фоліо» вийшла його україномовна розширена версія.
|
821.161.2
Д 58
Довгань, Маргарита. Шпитальні нотатки : лютий 2015 р. - березень 2018 р. / М. Довгань. – К. : Кліо, 2018. – 288 с. : іл.
Видання вміщує героїчні історії учасників АТО. Їх записала журналіст-шістдесятник і культурний діяч Маргарита Довгань, упродовж лютого 2015 р. – березня 2018 р. відвідуючи воїнів у Київському військовому шпиталі. Книжка знайомить з нашими захисниками і є документом української історії. Це крик-протест проти безуму війни, свідчення дивовижної витримки українського народу, яка дає можливість щоразу відроджуватися, знов і знов укріплюватися духом і плоттю в ім’я життя.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
В 46
Вільчинський, Олександр Казимирович. У степу під Авдіївкою : [повість] / О. К. Вільчинський. – Харків : Фоліо, 2019. – 192 с. – (Воєнна проза).
«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…
|
821.161.2
М 69
Михайлишин, Ігор Ярославович. Танець смерті: щоденник добровольця батальйону "Донбас" / І. Я. Михайлишин. – Харків : Фоліо, 2019. – 320 с. – (Воєнні щоденники).
Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра. «Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.
|
![]() |
![]() |
821.161.2
З-63
Зіненко, Роман Анатолійович. Іловайський щоденник / Р. А. Зіненко ; пер. з рос. Т. В. Рассадкіна ; передм. Є. В. Положій. – Харків : Фоліо, 2018. – 288 с. : іл.
«Іловайський щоденник» Романа Зіненка — чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, що зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.
|
821.161.2
З-49
Зелінський, Андрій, (Т. І.). Соняхи. Тільки любов здатна на перемогу! : духовність на час війни / А. Зелінський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 128 с.
Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.
|
![]() |
Підготувала Оксана Шляхта
Новини
Шановні користувачі, для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за березень 2025 р.".
У середу, 16 квітня, о 16:00 в нашій бібліотеці відбудеться презентація науково-популярної книжки доктора історичних наук Романа Офіцинського «Августин Волошин. Біографія президента Карпатської України». Книжка вийшла наприкінці Року Августина Волошина у видавництві «РІК-У» завдяки фінансовій підтримці Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради.
Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.
5 квітня виповнюється 80 років з дня народження заслуженого працівника культури України Людмили Захарівни Григаш. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "„Бібліотека - простір її життя” ".
Цього року нашій колезі і видатній письменниці Надії Панчук виповнилося б 85. До ювілею поетеси ми запускаємо відеопроєкт #НадіяПанчук_Поезія і запрошуємо долучитись до нього всіх поціновувачів її творчості. Свої відео з віршами, перекладами, прозовими творами Надії Панчук надсилайте на електронну адресу бібліотеки: libr@ounb.uz.ua Вони будуть публікуватися на сторінках бібліотеки у соціальних мережах. Найкращі відеоролики будуть відзначені, а переможці отримають подарунки📚на ювілейному вечорі поетеси у листопаді.