Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2024-10-31
316.3(477)
У 45
Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь: зб. наук. пр. : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., м. Київ, 15 груд. 2023 р. / О. О. Рафальський, М. М. Слюсаревський [та ін.] ; за ред. Ю. Ж. Шайгородський ; Нац. акад. наук України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса, Нац. акад. пед. наук України [та ін.]. – К. : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2023. – 304 с.
 
Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь", яка відбулася в м. Києві 15 грудня 2023 року. Науковий захід організовано й проведено Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України в межах науково-дослідної роботи "Концепція соборності України: витоки, еволюція, політична актуальність" (державний реєстраційний номер: 0122U000572) спільно з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, Асоціацією політичних наук України та Асоціацією політичних психологів України.
 
 
342.7(=512.19)(477.75)
Б 43
Беліцер Наталя. Кримські татари як корінний народ : історія питання і сучасні реалії : посіб. для тих, хто прагне з’ясувати / Н. Беліцер. – К. : Національне газетно-журнальне видавництво, 2017. – 120 с.
 
Написання такого посібника зумовлене необхідністю поширення в українському суспільстві адекватних базових уявлень про те, що таке "корінні народи", чим вони відрізняються від різних категорій меншин і якими є їхні права відповідно до норм сучасного міжнародного та національного права. Актуальність і важливість цієї теми в Україні не була усвідомлена протягом усіх років, що минули після початку масового повернення кримських татар на історичну Батьківщину з місць заслання наприкінці 80-х років минулого століття (незважаючи на те, що Конституція України 1996 року містить згадки про корінні народи України). Ситуація змінилася лише у 2014 році вже після окупації і незаконної анексії Криму. Постановою Верховної Ради України від 20 березня 2014 року кримських татар було нарешті визнано корінним народом нашої держави, а Курултай і Меджліс – його вищими репрезентативними органами. Видання розраховано на представників органів законодавчої та виконавчої влади України, членів центрального, регіональних і місцевих Меджлісів, громадських активістів, представників ЗМІ, вітчизняних та зарубіжних експертів і науковців, а також викладачів і студентів вищих навчальних закладів.
339.7(477)
С 31
Сенченко Микола Іванович. Міжнародний валютний фонд – інструмент поневолення України / М. І. Сенченко. – К. : КВІЦ, 2017. – 104 с. 
 
Прочитавши цю книгу, Ви знатимете, чому наша країна і народ не можуть стати багатими. Дізнаєтеся як Україна і багато інших країн поневолені глобальною фінансовою мафією, інструментом якої є Міжнародний валютний фонд. У книзі розглядаються технології фінансового поневолення України і шляхи звільнення країн від пут глобальної фінансової мафії. Книга адресована молодим патріотам України.
 
28(477.75)
Я 49
Якубович Михайло Михайлович. Філософська думка Кримського ханства: [монографія] / М. М. Якубович. – К. : КОМОРА, 2016. – 448 с.
 
Ця книжка – перше комплексне наукове дослідження релігійно-філософської спадщини Кримського ханства XV–XVIII століття, що показує розвиток його основних інтелектуальних традицій – правознавства й апологетики, дискурсивного богослов’я та містицизму (суфізму) – в глобальному контексті мусульманської філософії посткласичного періоду. Крім того, авторові вдалося реконструювати біографії найвидатніших мислителів Кримського ханства, а в додатках вміщено фрагменти їхніх праць, перекладені безпосередньо з рукописних та друкованих першоджерел. Значну частину використаних джерел уведено в науковий обіг уперше в світовій сходознавчій практиці.
94(477)"1648/1657"
П 77
Пріцак Лариса Дмитрівна. Основні міжнародні договори Богдана Хмельницького, 1648-1657 рр. / Л. Д. Пріцак ; Нац. акад. наук України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. – Х. : Акта, 2003. – 496 с.
 
У книзі на підставі маловідомих джерел досліджуються основні міжнародні договори Богдана Хмельницького – з Іслам Ґіреем III у березні 1648 р., Зборівський договір 1649 р., з султаном Османської імперії Мегмедом IV у 1650-1651 рр., Чигиринсько-Московський (т. зв. Переяславський) договір 1654 р. Широко висвітлюється зміст формули “під високу руку” як вияв української ментальності середини XVII ст. Вперше в історіографії чітко розрізнюється церемоніальний і юридичний аспекти договору 1654 р. Останній договір за життя Великого Гетьмана – це шведсько-козацький, який був підписаний Іваном Виговським. Обґрунтовуються нові погляди на зв’язки держави Богдана Хмельницького з Кримським ханством, Османською імперією, Польщею, Московським царством, Швецією. Розрахована на науковців, викладачів, студентів історичних факультетів, усіх, хто цікавиться всесвітньою історією.
 
94(477)"1648/1657"
П 77
Пріцак Лариса. Із досліджень про державу Богдана Хмельницького 1648-1657 рр.: статті і матеріали / Л. Пріцак ; Нац. акад. наук України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. – Х. : Акта, 2003. – 280 с. 
 
У книзі вміщено статті і матеріали Лариси Пріцак, присвячені дослідженню держави Богдана Хмельницького. На першому плані – висвітлення міжнародної політики Великого Гетьмана, його договори і взаємини з Московською державою, Османською Портою, Кримським ханством, Польщею, Молдавією, Швецією.

 


Новини

2024-10-30

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-10-25

Запрошуємо всіх на презентацію книжки знаного фольклориста Івана Хланти.

2024-10-25

Запрошуємо на презентацію книжки Маргарити Безик про село Голубине та його мешканців.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день