Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2021-11-22
52(477.87)
І-2
Ігнатович, Степан Іванович. Астрономія на Закарпатті / С. Ігнатович ; упоряд. та післямова О. Ігнатовича. – Ужгород : TIMPANI, 2021. – 176 с. : іл.
 
У книзі науковця, педагога, кандидата фізико-математичних наук Степана Ігнатовича (1944–2017) простежуються становлення і розвиток у ДВНЗ «Ужгородський національний університет» астрономічного наукового напряму з 1957 до 1969 рік. Ця розвідка проведена на основі офіційних листів, наказів, журналів спостережень, інших документів, що збереглися з тих часів у Лабораторії космічних досліджень вказаного вузу, а також власних вражень автора.
 
821.161.2(477.87)
К 36
Керекеш, Юрій Юрійович. Вибрані твори. Парубкова дочка / Ю. Керекеш ; упоряд. : О. Новікова, О. Гаврош ; передм. О. Гавроша. – Ужгород : Карпати, 2021. – 432 с. : іл.
 
Збірник вибраних творів українського письменника Юрія Керекеша (1921–2007), підготовлений з нагоди 100-річчя від дня народження, представляє широкому читачу не тільки кращі оповідання та повість знаного майстра слова, але і його драму «Медові дні Василини», а також розгорнуту автобіографію з 1974 р., публіцистику і ювілейні роздуми письменників-побратимів про самобутнього прозаїка.
На думку упорядників, цими «Вибраними творами» пізнання творчого світу Ю. Керекеша новими поколіннями не завершується, адже попереду нас чекає публікація широкого листування і щоденникові записи різних років одного із найколоритніших майстрів малої прози Закарпаття.
 
027(477.87)
Н 34
Наукова бібліотека Ужгородського національного університету: від джерел до сучасності : монографія / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. «Ужгор. нац. ун-т», Наук. б-ка ; редкол. : M. М. Медведь (голова редкол.), О. В. Бряник, В. В. Воробець, I. О. Мельник. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2021. – 572 с. : іл.
 
У монографії досліджуються історія виникнення, етапи становлення та розвиток Наукової бібліотеки Ужгородського університету. Аналізуються найвагоміші здобутки колективу книгозбірні за 75 років її діяльності. Значна увага приділяється книжковому фонду бібліотеки, його багатству, комплектуванню та збереженню. Архівні матеріали, спогади, фотодокументи фіксують святкове та буденне життя бібліотекарів, які своєю працею сприяють успішному науковому та навчально-виховному процесу в університеті.
Для науковців, бібліотечних працівників, фахівців і дослідників у галузі бібліотечної справи, краєзнавців та усіх шанувальників книги.
 
821.161.2(477.87)
С 79
Степа, Сергій. GEN / С. Степа. – Ужгород : TIMPANI, 2021. – 256 с. 
 
Роман «GEN» представляє творчість нашого земляка Сергія Степи, котрий нині є представником українського письменства в Угорщині. Читачам він знайомий книгами «Оповідання і Целми», «Три повісті і Площа», «Велосипедний оркестр», «Дерево Дірака».
У пропонованому романі йдеться про глибинний, на генному рівні, зв'язок між протагоністом і містечком, в якому той народився. Свого часу герой покинув це містечко, а воно всілякими засобами намагається повернути його назад...
Книга адресується широкому загалу, усім кого цікавить сучасний літературний процес й «інтелектуальна проза» зокрема.
 
821.161.2(477.87)
Х 69
Ходанич, Петро Михайлович. Втеча, або Тиха моя Вітчизна : роман, оповідання / П. М. Ходанич. – Ужгород : Карпати, 2021. – 288 с.
 
Це твори про крихкість миру, криваві події на Донбасі, про кухню російської псевдоінформації, яка викривлює події і людські душі, це про прозріння людини.
 
 
821.161.2.09(477.87)
Ш 71
Шманько, Ілля Іванович. Не зрікаючись любові до України : життєпис Юрія Бадзя / І. І. Шманько. – Ужгород : Карпати, 2021. – 368 с
 
До широкого читача вперше йде найповніший життєпис Юрія Бадзя – славного сина закарпатської Срібної Землі, українського дисидента, ідеоло¬га національно-визвольного руху, автора наукового трактату «Право жити. Україна в складі СРСР, людина в системі тоталітарного соціалізму» – фундаментального дослідження про нерівноправне становище українського народу в складі СРСР, людини без страху – українського Дон Кіхота, політолога, громадсько-політичного діяча, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, кавалера орденів «За заслуги» III і II ступенів, останнього політв'язня Радянського Союзу.
У захоплюючому життєпису-есе автор – відомий краєзнавець І. Шманько розповідає про нашого славного земляка, людину, яка залишила по собі помітний науковий доробок у галузі історії України як самостійної незалежної держави та української нації як самобутнього етносу, показала приклад незламності духу і готовності стояти за свої переконання до кінця.
 

 


Новини

2022-01-18

До вашої уваги нові надходження літератури до Відділу краєзнавства.

2022-01-17

До вашої уваги новідходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2022-01-14

14 січня виповнюється 140 років від дня народження українського мовознавця, письменника, перекладача, церковного і громадського діяча Івана Огієнка. Для більш детального ознайомлення з його біографією та творчістю пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Іван Огієнко: український просвітитель".

2022-01-05

Починаючи з 2019 року Україна щорічно 4 січня відзначає Всесвітній день азбуки Брайля з метою недопущення потрапляння в інформаційний вакуум та підвищення обізнаності про значення азбуки для реалізації прав сліпих і слабозорих людей. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Побачити світ на дотик".